Silikon Profil Nedir ?

Silikon Profil, sızdırmazlık uygulamalarında mükemmel bir seçenek sağlamak için üretilmiştir. Endüstri ortamında silikon profillerin bir yalıtkan, sıcaklık sızdırmazlığı ve hava akımını engelleyici  gibi davranması  ve farklı türdeki  işlemler için silikon profiller , silikon şeritler ve contalar ile çalışması amaçlanmıştır. Silikon profiller kullanılacakları ortamlara veya sıcaklıklara karşı direnç sağladığı için temel malzeme olarak seçilmiştir.

Silikon Profil Özellikleri:

 • Alev direnci
 • Değişken sıcaklıklara dayanımı
 • Esneklik performansı
 • Gıda uyumluluğu

 

Silikon Profil Uygulama Alanları

 • Otoklav kapı contaları
 • Fırın Kapı contaları
 • Kurutucu Contaları
 • Elektrik ve aydınlatma armatürü contaları
 • Toz toplayıcı kapı contaları
 • Gıda işleme ekipmanı contaları
 • Hava koşullarına dayanıklı contalar
 • Yalıtım şeridi
 • İzolasyon bariyerleri
 • Gıda saklama kutusu contaları
 • Çeşitli sızdırmazlık uygulamaları

Silikon profil, ham maddesi silikon olan bu malzeme, ürünlerini ve çeşitlerini günümüzde birçok alanda görmekteyiz. Silikon maddesi denilince çoğu kişinin aklına evde ufak tefek yerlerde tamirat yapabilmek için kullanıldığı gelmektedir. Oysaki birçok iş sahasında kullanılmakta olan bir maddedir. Su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu ve suya ve yüksek ısıya dayanaklı olması ve asla bozulma yapmaması sebebiyle çoğu iş kesiminin ilk tercihi olmaktadır. Ses ve ısı geçirmezlik özelliği de olan bir malzeme olması değişik iş alanları içinde bu malzemenin vazgeçilmezlik oranını arttırmaktadır. Ayrıca sızdırmazlık özelliğine de sahiptir. Esneyebilen ve almış olduğu elastik özelliğini muhafaza edebilen bir yapıya sahiptir. Kimya sektörü, otomotiv sektörü, bina yalıtımı işlerinde, sağlık ve ilaç sanayisinde, takı sektöründe, üretim tesisleri, fabrikalar, gıda sektörü, elektrik sektörü, zücaciye, beyaz eşya üretimi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Silikon Profil

Silikon Profil

 

 

Silikon Profil Conta

Silikon profil sektörlerin en çok kullandığı malzemelerden birisi olarak bilinir. Bu madde yapısı itibariyle oksijen, korozyon, karbon ve nem oranına dayanabilmesi çok yüksektir. Hava şartlarına ve ısının değişkenliğine, çok soğuk ve çok sıcak şartlarda dayanıklılığı çok fazla olan bir maddedir. Yalıtım sektöründen elektrik sektörüne değin kullanılan yüksek kaliteye sahip bir üründür.

En çok tercih edilen silikon profil conta çeşitleridir. En çok kullanıldığı alanlar sanayi bölgeleridir. Diğer yapıştırıcılar gibi yüzeylerde iz bırakıp yapışmaz. Yapışmaz özelliğe sahiptir. Bu madde ilk olarak silah yapımı için 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılmış olup, günümüze kadar sürekli geliştirilerek her türlü iş sahasında halen kullanılmaktadır. Bu madde seramik zeminlerde, metallerde, cam yüzeyler üzerinde, boyasız veya boyalı sert plastik yüzeyler üzerinde kullanılmaktadır.

Mutfak, banyo, lavabo ve tuvalet gider boruları ve fayanslarda da bu madde kullanılmaktadır. Her türlü contalama ve bina yalıtım işlerinde güvenle kullanılmaktadır. Bu madde uygulama yapılacağı alan kuru, yağsız ve temiz olması gerekmektedir. En ideal sonuçlar almak için yüzeylerin bu şekilde olması gereklidir. Uygulama işlemi bittikten sonra da belirli bir süre sudan uzak tutmak en güzelidir.

Profil Fiyatları

Firma temsilcileri size hem ürün seçiminde bilgi verirken, ihtiyaç duymuş olunan ürün için müşterilerine en uygun ve en cazip silikon profil fiyatları sunarak yardımcı olmaya çalışacaklardır. Kullanım yapılacak alana ve mekana göre kullanılacak malzemenin tipi değişiklik gösteriyor. Siteye giriş yaptığınızda hangi ürünü seçtiğinizi ya da hangi ürünü seçmeniz gerektiğini müşteri temsilcisi bölümünden direk irtibata geçilmelidir.

Silikon Profil

Çeşitleri

Önder Silikon üretim yapan firma plastik, kauçuk ve silikon profil çeşitleri ile hizmet vermektedir. Her ihtiyaca göre ayrı ayrı üretim yapılmaktadır. Firmanın öncelikli hedefi müşterilerinin uzun süre dayanacak ve üst seviyede kaliteli ürünler kullanabilmelidir. Kullanım yelpaze alanı oldukça fazladır.

Filtre olarak kullanılan çeşit silikon, banyolarda su yalıtımlarında, binalarda, evlerde, işyerleri gibi kapalı olabilecek her mekanda ısı yalıtımı için kullanılan mükemmel bir maddedir. Bunun yanı sıra bu tip silikon uygun fiyatlı ve kalitelidir. Sanayi, üretim tesisleri, fabrikalar ve endüstri sanayi bölgelerinde sıklıkla kullanımı tercih edilmektedir. Firmanın üretimi olup silikon ürünler arasında bulunurlar. İşlevi özellikleri bakımından çok fazla olmasıyla kullanım alanları her geçen gün daha da artmaktadır. Kimyasal bileşenlere dayanıklılık, aşırı sıcağa dayanaklılık, sert soğuk havaya dayanıklılık, UV ışınlarına olan dayanıklılık oranının çok fazla olmasıyla bu maddeyi cazip kılıyor.

Bununla beraber, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, elektrik yalıtımı gibi işlemlerde bu madde çok başarılı işçilik çıkartıyor. Su geçirmezlik özelliği olmasıyla yalıtım alanında tercih edilmesinin ilk sebepleri arasında yer almaktadır. Ayrıca silikon kokusuz bir maddedir. Diğer yapışkan maddeler gibi etraflarına ağır bir koku salgılamazlar. Gıda sektörüyle uğraşan firmalar, lokantalar, yemekhaneler, pastaneler gibi birçok bölümde kokusuz olduğu için kullanılmaktadır.Silikon maddesinin kokusuz olması sebebiyle kullanmayı tercih eden bir diğer iş sahası tıp alanı olmaktadır. Cerrahlar ve eczacılar tarafından da tercih edilmektedir. Yaşadığımız dünya ortamında her alanda kullanılmaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara