Silikon Boru 

Silikon boru, maddesi günlük hayatta sık sık kullanılan bir ürün çeşidi olurken endüstriyel alanda da çok yoğun gereksinim duyulan bir ham madde olmaktadır. İmalatı ile büyük çaplı bazı işletmeler için üretim malzemesi tedariki tarafımızca sağlanmaktadır. Mutfak malzemelerinden inşaata kadar, kimya ya da elektrik gibi daha pek çok sektörlerde ihtiyaç duyulan bu ürünlerdir. Kazan kapaklarının sızdırmazlığını sağlamakta ya da yüksek ısı gerektiren üretim aşamalarını desteklemektedir. Evlerde özellikle banyo ve mutfaklarda kapı ve pencerelerde kullanılmaktadır. Banyo ve mutfaklarda sıvı halde sıkılarak kullanılan silikonlar ahşap kapı ve pencerelerde kullanılmaktadır. Yerleştirileceği alana fitil makinesi ile kanal açılarak fitil takılır ve takılan bu fitil birçok işlev görmektedir. Özellikle ısı ve ses geçirgenliğini azaltan bu fitiller dışarıdan içeri haşere toz duman girmesini de engeller.

Silikonların en temel özelliği ise kullanım yerlerinde su geçirgenliğini azaltmak için uygulanmalarıdır. Silikonun bir başka genel özelliği yüksek bir sıcak ortamından esnekliği muhafaza etme ve dayanıklılığı ile yalıtma özelliğini taşımasıdır. Silikon kauçuk çeşidi de mevcuttur. Silikon kauçuk ise çaydanlıklarda yemek tencerelerinde ya da termos gibi sıvı doldurulabilen gereçlerde sıvı sızdırmaması amacı ile kullanılır.

İlaç yada medikal alanda çok yoğun tercih edilen silikon boru imalatı aşaması ise enjeksiyon kalıplama teknikleri ile özenle yapılmaktadır. Temiz odaya bağlı bir makine, özel muhafazalı konveyör bandı, üretilen parçaların doğrudan temiz odaya taşınmasını sağlar ve kalan işlemler hijyenik bir odada gerçekleştirilmektedir.

Silikon Boru

 

Silikon Boru İmalatı

Her bir sektöre uygun ebat, şekil ya da renklerde silikon boru yapıyoruz. Kullanım alanlarınıza uygun şekilde talep ettiğiniz ürünleri beklentilerinizi karşılayacak şekilde hazırlar iken yüksek kalitede olmasına da yoğun bir dikkat gösteriyoruz. Özellikle de sağlık sektörü için çok büyük bir öneme sahip olan bu ürünlerin nitelikleri özenli bir şekilde takip edilmekte ve de uygun olmayan bazı çeşitler elenmektedir. Medikal sektörde hastaların çeşitli bir takım rahatsızlıkları için destek ürün olarak da kullanılan ürünlerin çok yüksek bir dayanıklılığa sahip, yüksek kaliteli ürünler olması gerektiğini hiç bir zaman unutmuyoruz.

Silikon ürün tedarikini çok uygun fiyatlara yapabilmeniz için silikon boru imalatı sonrası siparişleri büyük bir dikkat ile ele alan ekibimiz ile çalışmanız birçok avantaj sağlar. Teknoloji sürekli olarak gelişim halinde olan bir alandır. Zaten teknolojinin temel konusu daha iyisini daha ucuza imal etmenin yolunu bulmaktır. Eğer ki bomba ve silahları saymazsak teknolojinin gelişimi insan hayatına olumlu bir şekilde yansımaktadır. Sürekli olarak hayatı kolaylaşır. Çoğu ürün ilk çıktığı zaman belli bir ekonomik düzeyin üstündeki zümreye hitap eder ancak kısa zaman sonra fiyatı düşer ve çoğu kişinin alabileceği bir seviyeye gelir.

Call Now ButtonTıkla Ara